Довідка про відсутність шлюбу в Україні

 
Найпоширеніший випадок коли потрібна довідка про відсутність шлюбу в Україні - це одруження українців за кордоном.
 
Наша компанія надає послуги, щодо витребування довідок та інших документів органів РАЦС в Україні, а також їх легалізацію, переклад на різні мови світу, нотаріальне засвідчення і надсилання в будь-яке місто України та за кордон.
 
Довідка про відсутність шлюбу в Україні - це документ, який раніше видавали органи РАЦС за місцем прописки. У зв'язку з відсутністю єдиної архівної бази органів РАЦС і з прийняттям змін до законодавства, що скасувало обов'язкову реєстрацію шлюбу за місцем прописки, дані державні органи втратили можливість відстежувати сімейний стан громадян. Склалася така ситуація, коли будь-який з обласних органів РАЦС в змозі перевірити і підтвердити наявність (відсутність) актового запису, щодо одруження (розірвання шлюбу) тільки в своїй архівній базі обласного значення, що не може бути підтвердженням сімейного стану в Україні. Таким чином, з листопада 2007 року, надання довідок про відсутність шлюбу в Україні, органами запису цивільного стану - припинено.
 
Як же підтвердити сімейний стан в Україні?
 
На сьогоднішній день, в Україні, є єдиний документ, що підтверджує сімейний стан, який має назву - нотаріальна заява про сімейний стан.
 
Заява про сімейний стан в Україні оформлюється будь-яким українським нотаріусом. Нотаріус оформить дану заяву, якщо в паспорті громадянина України відсутній штамп органу РАЦС, що підтверджує факт одруження.
 
Приклад заяви:
 
Приклад цієї заяви створений за допомогою графічного редактора і не є копією оригінального документу. Наше бюро не розголошує конфіденційну інформацію своїх клієнтів, що стала відома під час їх обслуговування.
 
У більшості випадків, при оформленні нотаріальної заяви, її необхідно легалізувати для подальшого використання за кордоном. Існує кілька способів легалізації документів, які можуть в себе містити:
 
 
- Переклад на відповідну мову,
 
 
- Засвідчення в консульстві та інше.
 
Спосіб легалізації визначається в залежності від країни, в якій буде використовуватися документ. Кожен випадок необхідно розглядати окремо, у зв'язку з чим, рекомендуємо скористатися консультацією наших фахівців.
 
З цінами на апостиль, переклади мов, засвідчення перекладів, витребування повторних (дублікатів) документів органів РАЦС та на інші послуги, можна ознайомитися на сторінці "прайс-лист" даного сайту.
 
Примітний факт:
 
Як тільки документ, що підтверджує сімейний стан, не називають. Ось лише невеликий перелік назв, що вживається в побуті:
 
- Довідка не заміжжя,
- Довідка про те, що неодружений,
- Клятвене засвідчення у нотаріуса,
- Довідка шлюбної правоздатності,
- Довідка про відсутність офіційного шлюбу,
- Довідка для реєстрації шлюбу,
- Довідка про акти громадянського стану,
- Довідка про відсутність відомостей реєстрації шлюбу.
 
Але, насправді, вірна назва до листопада 2007 року, була - довідка про наявність (відсутність) шлюбу, і після - нотаріальна заява про сімейний стан в Україні.