Замовити апостиль у Молдові

 
Бюро перекладів надає онлайн сервіс з оформлення апостиля у Молдові.
 
Приклад апостиля у Молдові:
 
 
Код апостиля, на прикладі, видалений з метою нерозголошення конфіденційної інформації.
 
Щоб замовити апостиль у Молдові, необхідно зробити кольорову сканкопію документа з розширенням від 300 до 600 точок і відправити її на електронну скриньку бюро. Співробітник бюро перегляне документ, і якщо документ підлягає апостилюванню, відправить клієнту електронним листом реквізити для оплати. Після того, як Міністерство присвоює апостиль, співробітник бюро повідомляє клієнта і надсилає скан апостиля. Апостиль буде містити номер та код (цифровий підпис) для перевірки його справжності на сайті Мін'юсту Молдови.
 
Процедура оформлення електронного апостиля, регламентується Положенням (Законом) Республіки Молдова № 163 від 15.02.2007 року «Про оптимізацію структури Мін'юсту і затвердження регламенту апостиля».
 
Витяг основної інформації з Положення:
Для оформлення апостиля у Молдові, мають бути надані тільки документи державного зразка Молдови, які призначені для подальшого застосування на території країн-учасниць "Гаазької Конвенції".
 
Міністерство юстиції наділене правом застосовувати апостиль, до таких документів як:
• Свідоцтва або витяги про народження, про шлюб, та інші документи органів РАЦС;
• Атестати, дипломи, та інші документи про освіту. Такі документи необхідно подавати на апостиль разом з листом - підтвердженням від навчального закладу, що видало документ, і / або з листом - підтвердженням від Міністерства освіти. Дані листи - підтвердження, також оформлює наше бюро, у відповідних установах Молдови;
• Документи оформлені в нотаріальних конторах;
• Довідки про несудимість або рішення судів;
• Медичні довідки, що видані на спеціальних медичних бланках.
 
Апостиль не застосовується на документи:
• Оформлені в консульствах і посольствах;
• Пов'язані з комерційними (бухгалтерськими) операціями.
• Які були видані за часів Молдавської РСР. Такі документи можуть бути апостильовані, після відповідної сертифікації, компетентними органами Молдови.
 
Документи, які надаються на апостиль, мають бути добре читабельні, підписи посадових осіб та відбитки печаток (штампів) мають бути чіткими.
 
При видачі e-апостиля, Міністерство створює єдиний файл у форматі PDF, який буде доступний на сайті Мін'юсту Молдови, і містити електронну версію документа клієнта з апостилем, включаючи цифровий підпис.
 
Всі записи на апостилі заповнюються державною мовою Молдови та дублюються англійською і французькою мовою, відповідно до прикладу, який наведено вище. Виданий апостиль реєструється в електронному регістрі записів апостиля, що адмініструє Мін'юст Молдови.
 
Якщо виникли сумніви в достовірності документа, відповідальна особа Міністерства вправі запросити оригінал для подальшої перевірки. Якщо виявлено, що документ поданий на апостиль - фіктивний, клієнт повинен надати письмове пояснення в правоохоронні органи, з подальшим вилученням фіктивного документа.
  
Мін'юст може відмовити в оформленні апостиля у Молдові, з наступних причин:
• Зміст документа є нерозбірливим;
• Наявність явних механічних пошкоджень на документі;
• Наявність сторонньої інформації на документі;
• У відповідального органу немає зразка підпису посадової особи, який підписав документ, поданий на апостиль;
• У відповідального органу немає зразка відбитка печатки відповідної установи, яка видала документ, поданий на апостиль.
 
Після усунення недоліків викладених вище, клієнт може повторно подати документ на апостиль у Молдові. Міністерство Молдови відповідальне за застосування апостиля, забезпечує збереження вищевказаних зразків, які надаються відповідальними посадовими особами державних установ і нотаріусами Молдови. Якщо зразки змінюються, відповідні суб'єкти Молдови повинні протягом 3-х робочих днів, після змін що відбулися, повідомити про такі факти і передати нові зразки в Міністерство.